вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się destruują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий